ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ ΤΕ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2020- 2021

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΖΟΝΤΑΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ 

ΔΕΥΤΕΡΑ

21/6/2021

ΤΡΙΤΗ

22/6/2021

ΤΕΤΑΡΤΗ

23/6/2021

ΠΕΜΠΤΗ

24/6/2021

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

25/6/2021

 

ΑΡΓΙΑ

 

 

ΔΙΚΤΥΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

 

ΧΑΤΖΗΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ

 

(10.00-12.00)

 

 

 

ΚΑΥΣΙΜΑ-ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ

 

ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ

 

(9.20-10.30)

 

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

ΦΥΣΙΚΗ (Θ)

ΖΙΑΝΝΗ

 

(10.00-12.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

ΑΡΧΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ (Ε)

 

ΖΙΑΝΝΗ

 

(12.00-14.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

 

ΧΑΤΖΗΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ

 

(12.00-14.00)

 

 

 

ΜΕΤΑΔΟΣΗ Η/Μ ΚΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ

 

ΧΑΤΖΗΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ

 

(11.00-13.00)

 

 

 

 

 

 

ΑΡΧΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ (Θ)

 

ΖΙΑΝΝΗ

 

(14.00-16.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ & ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ

 

ΧΑΤΖΗΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ

 

(13.00-15.00)

 

 

 

ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (Θ)

ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ

 

(14.00-16.00)

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΣΤΡΟΒΙΛΟΚΙΝΗΤΗΡΕΣ (Θ)

 

ΣΤΑΘΑΡΑΣ

 

(18.00-20.00)

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ (Θ)

 

ΜΑΡΗΣ

 

(18.00-20.00)

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ ΤΕ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2020- 2021

 ΠΡΟΣΟΧΗ !!! ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΖΟΝΤΑΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ

28/6/2021

ΤΡΙΤΗ

29/6/2021

ΤΕΤΑΡΤΗ

30/6/2021

ΠΕΜΠΤΗ

1/7/2021

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2/7/2021

 

 

 

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ι (Θ)

 

 

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ

Α-Λ

 

(10.00-12.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΤΗΣΕΩΣ (Θ)

ΜΠΙΘΑΣ

(10.00-12.00)

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ (Θ)

 

ΜΠΙΘΑΣ

 

(10.00-12.00)

 

ΤΖΙΦΗΣ, ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ

 

 

 

 

 

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ι (Θ)

 

 

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ

Μ-Ω

 

(12.00-14.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι

ΚΟΥΡΟΥΜΠΑΣ

 

16.00-18.00

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

ΘΕΡΜΟΔΥΝΑΜΙΚΗ (Θ)

ΣΤΑΘΑΡΑΣ

 

(18.00-20.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

ΜΗΧΑΝΙΚΗ Ι (Θ)

 

ΚΟΥΡΟΥΜΠΑΣ

 

(18.00-20.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ ΤΕ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2020- 2021

 ΠΡΟΣΟΧΗ !!! ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΖΟΝΤΑΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ

5/7/2021

ΤΡΙΤΗ

6/7/2021

ΤΕΤΑΡΤΗ

7/7/2021

ΠΕΜΠΤΗ

8/7/2021

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

9/7/2021

 

 

 

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΕΛΕΓΧΟ (Θ)

 

ΜΠΙΘΑΣ

(10.00-12.00)

 

ΤΖΙΦΗΣ,ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ

 

 

 

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΙ (Θ)

 

 

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ

 

(10.00-12.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΕΛΕΓΧΟ (Ε)

 

ΜΠΙΘΑΣ

(12.00-14.00)

 

ΤΖΙΦΗΣ, ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΙΙ (Ε)

 

 

ΚΟΥΡΟΥΜΠΑΣ

 

(16.00-18.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΙΙ (Θ)

 

ΚΟΥΡΟΥΜΠΑΣ

 

(16.00-18.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΙΙ ( Θ)

 

 

ΚΟΥΡΟΥΜΠΑΣ

 

(16.00-18.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τα μαθήματα που θα εξετασθούν με εργασίες από τους καθηγητές και δεν περιλαμβάνονται στο ωρολόγιο πρόγραμμα των εξετάσεων είναι τα παρακάτω :

 

Α/Α

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

1.       

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Α

ΜΠΑΛΝΤΟΥΚΑΣ

2.       

ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ (Θ)

Α

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ

3.       

ΣΧΕΔΙΟ (Ε)

Β

ΤΖΙΦΗΣ

4.       

ΑΓΓΛΙΚΗ ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Β

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ

5.       

ΑΓΓΛΙΚΗ ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Ε)

Β

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ

6.       

ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ (Θ)

Β

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

7.       

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Γ

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

8.       

ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΡΕΥΣΤΩΝ (Θ)

Δ

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

9.       

ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΡΕΥΣΤΩΝ (Ε)

Δ

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

10.     

ΑΡΧΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Δ

ΜΠΑΛΝΤΟΥΚΑΣ

11.     

ΑΡΧΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Ε)

Δ

ΜΠΑΛΝΤΟΥΚΑΣ

12.     

ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (Ε)

Δ

ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ

13.     

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΧΑΝΩΝ (Θ)

Ε

ΜΠΑΛΝΤΟΥΚΑΣ

14.     

ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΑ ΥΛΙΚΑ & ΚΑΤΕΡΓΑΣΙΕΣ (Θ)

Ε

ΜΠΑΛΝΤΟΥΚΑΣ

15.     

ΒΑΣΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗΣ (Θ)

Ε

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

16.     

ΔΟΜΗ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Ε

ΜΠΑΛΝΤΟΥΚΑΣ

17.     

ΔΟΜΗ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Ε)

Ε

ΤΖΙΦΗΣ

18.     

ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ & ΟΡΓΑΝΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

ΣΤ

ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ

19.     

ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ & ΟΡΓΑΝΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Ε)

ΣΤ

ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ

20.     

ΕΜΒΟΛΟΦΟΡΟΙ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ (Θ)

ΣΤ

ΣΤΑΘΑΡΑΣ

21.     

ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΤΗΣΕΩΝ

ΣΤ

ΣΤΑΘΑΡΑΣ

22.     

ΔΙΚΤΥΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Ε)

ΣΤ

ΧΑΤΖΗΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ

23.     

ΕΜΒΟΛΟΦΟΡΟΙ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ (Ε)

ΣΤ

ΤΖΙΦΗΣ

24.     

ΑΡΧΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Ζ

ΣΤΑΘΑΡΑΣ

25.     

ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ & ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Ζ

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

26.     

ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΡΕΥΣΤΟΜΗΧΑΝΙΚΗ (Θ)

Ζ

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

Τα εργαστηριακά μαθήματα «ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ι» & «ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΙ» εξετάσθηκαν στο εαρινό εξάμηνο διά ζώσης.