ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ ΤΕ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021 ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΑ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ

6/9/2021

ΤΡΙΤΗ

7/9/2021

ΤΕΤΑΡΤΗ

8/9/2021

ΠΕΜΠΤΗ

9/9/2021

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

10/9/2021

 

 

 

ΔΙΚΤΥΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

 

ΧΑΤΖΗΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ

 

(10.00-12.00)

 

 

 

ΚΑΥΣΙΜΑ-ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ

 

ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ

 

(9.20-10.30)

 

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

ΦΥΣΙΚΗ (Θ)

ΖΙΑΝΝΗ

 

(10.00-12.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

ΑΡΧΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ (Θ)

 

ΖΙΑΝΝΗ

 

(12.00-14.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

 

ΧΑΤΖΗΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ

 

(12.00-14.00)

 

 

 

ΜΕΤΑΔΟΣΗ Η/Μ ΚΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ

 

ΧΑΤΖΗΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ

 

(11.00-13.00)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ & ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ

 

ΧΑΤΖΗΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ

 

(13.00-15.00)

 

 

 

ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (Θ)

ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ

 

(14.00-16.00)

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΣΤΡΟΒΙΛΟΚΙΝΗΤΗΡΕΣ (Θ)

 

ΣΤΑΘΑΡΑΣ

 

(18.00-20.00)

 

 

ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ (Θ)

 

ΜΑΡΗΣ

 

(18.00-20.00)

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ ΤΕ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021 ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΑ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ

13/9/2021

ΤΡΙΤΗ

14/9/2021

ΤΕΤΑΡΤΗ

15/9/2021

ΠΕΜΠΤΗ

16/9/2021

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

17/9/2021

 

 

 

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΙ (Θ)

 

 

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ

Α-Λ

 

(10.00-12.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΤΗΣΕΩΣ (Θ)

ΜΠΙΘΑΣ

(10.00-12.00)

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ (Θ)

 

ΜΠΙΘΑΣ

 

(10.00-12.00)

 

ΤΖΙΦΗΣ, ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ

 

 

 

 

 

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΙ (Θ)

 

 

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ

Μ-Ω

 

(12.00-14.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι

ΚΟΥΡΟΥΜΠΑΣ

 

16.00-18.00

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

ΘΕΡΜΟΔΥΝΑΜΙΚΗ (Θ)

ΣΤΑΘΑΡΑΣ

 

(18.00-20.00)

 

 

 

 

 

 

 

ΜΗΧΑΝΙΚΗ Ι (Θ)

 

ΚΟΥΡΟΥΜΠΑΣ

 

(18.00-20.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ ΤΕ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021 ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΑ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ

20/9/2021

ΤΡΙΤΗ

21/9/2021

ΤΕΤΑΡΤΗ

22/9/2021

ΠΕΜΠΤΗ

23/9/2021

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

24/9/2021

 

 

 

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΕΛΕΓΧΟ (Θ)

 

ΜΠΙΘΑΣ

(10.00-12.00)

 

ΤΖΙΦΗΣ,ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ

 

 

 

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ι (Θ)

 

 

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ

Α-Λ

 

(10.00-12.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΡΑΝΤΑΡ

 

 

ΜΠΙΘΑΣ

 

(9.00-10.00)

 

 

 

 

 

ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ Η/Υ & ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ (Θ)

 

ΤΣΙΤΜΗΔΕΛΗΣ

(14.00-16.00)

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ι (Θ)

 

 

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ

Μ-Ω

 

(12.00-14.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΙΙ (Θ)

 

ΚΟΥΡΟΥΜΠΑΣ

 

(18.00-20.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΙΙ ( Θ)

 

 

ΚΟΥΡΟΥΜΠΑΣ

 

(18.00-20.00)

 

ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ, ΤΖΙΦΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τα μαθήματα που θα εξετασθούν με εργασίες από τους καθηγητές και δεν περιλαμβάνονται στο ωρολόγιο πρόγραμμα των εξετάσεων είναι τα παρακάτω :

 

Α/Α

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

1.       

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Α

ΜΠΑΛΝΤΟΥΚΑΣ

2.       

ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ (Θ)

Α

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ

3.       

ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ (Θ)

Β

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

4.       

ΑΓΓΛΙΚΗ ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Β

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ

5.       

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Γ

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

6.       

ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΡΕΥΣΤΩΝ (Θ)

Δ

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

7.       

ΑΡΧΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Δ

ΜΠΑΛΝΤΟΥΚΑΣ

8.       

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΧΑΝΩΝ (Θ)

Ε

ΜΠΑΛΝΤΟΥΚΑΣ

9.       

ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΑ ΥΛΙΚΑ & ΚΑΤΕΡΓΑΣΙΕΣ (Θ)

Ε

ΜΠΑΛΝΤΟΥΚΑΣ

10.     

ΒΑΣΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗΣ (Θ)

Ε

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

11.     

ΔΟΜΗ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Ε

ΜΠΑΛΝΤΟΥΚΑΣ

12.     

ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ & ΟΡΓΑΝΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

ΣΤ

ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ

13.     

ΕΜΒΟΛΟΦΟΡΟΙ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ (Θ)

ΣΤ

ΣΤΑΘΑΡΑΣ

14.     

ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΤΗΣΕΩΝ

ΣΤ

ΣΤΑΘΑΡΑΣ

15.     

ΑΡΧΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ (Θ)

Ζ

ΣΤΑΘΑΡΑΣ

16.     

ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ & ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Ζ

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

17.     

ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΡΕΥΣΤΟΜΗΧΑΝΙΚΗ (Θ)

Ζ

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ