ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΙΣΘΗΤΗΡΩΝ

10’ ΜΟΝΟ – ΝΕΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

 

14/2/17 - 10:30-12:30 – Α’ ΔΙΩΡΟ    (Β103)

 

1.       ΟΜΑΔΑ 1 – ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ

ΧΑΣΑΠΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΚΟΥΤΡΟΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ- ΚΑΡΙΠΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

2.       ΟΜΑΔΑ 2 – ΗΧΗΤΙΚΟΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ – ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΗΧΟΥ

ΛΩΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ - ΛΥΣΣΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ- ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

3.       ΟΜΑΔΑ 3 - ΕΞΥΠΝΟΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΜΕΤΡΗΣΗΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΝΕΡΟΥ

ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΑΝΤΡΕΑΣ - ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ- ΧΟΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ- ΡΟΥΧΜΠΑΝ ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ

4.       ΟΜΑΔΑ 17 – ΕΞΥΠΝΟ ΔΙΚΤΥΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ

ΚΙΡΚΙΛΕΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ- ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ ΑΒΡΑΑΜ- ΜΑΛΑΠΕΤΣΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

5.       ΟΜΑΔΑ 5 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΦΩΤΟΣ/ΣΚΟΤΟΥΣ – ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

ΜΠΟΥΡΝΑΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΚΕΤΣΕΤΣΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ- ΕΛΚΑΧΟΥΤ ΔΕΣΠΟΙΝΑ- ΚΟΣΚΙΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ -ΚΡΥΣΤΑΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

6.       ΟΜΑΔΑ 6 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ

ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ- ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ -ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

7.       ΟΜΑΔΑ 11 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΠΙΕΣΗΣ – ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΠΙΕΣΗΣ ΥΓΡΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ - ΖΑΧΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ- ΤΣΟΚΑΣ ΓΙΩΡΓOΣ

 

8.       ΟΜΑΔΑ 21 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΓΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΨΕΚΑΣΜΟΥ ΒΕΝΖΙΝΗΣ

ΝΤΕΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ - ΜΑΝΤΖΙΩΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ - ΚΑΜΠΕΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ - ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ – ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

9.       ΟΜΑΔΑ 22 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΘΕΣΗΣ/ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ (ΡΑΝΤΑΡ, ΚΕΡΑΙΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗΣ)

ΝΑΤΣΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ - ΧΑΡΙΚΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ- ΚΟΥΡΛΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ -ΚΑΡΑΖΕΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

10.   ΟΜΑΔΑ 10 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΣΩΛΗΝΑ Pitot

ΒΑΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ- ΓΙΑΝΝΙΚΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ -ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 

 

14/2/17 -  12:30-14:30 – Β’ ΔΙΩΡΟ   (Β103)

 

1.       ΟΜΑΔΑ 7 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ

ΠΑΣΧΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΡΗΣ - ΜΑΦΟΥΤΣΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ - ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

2.       ΟΜΑΔΑ 12 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΙ – ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΕΝΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΚΙΝΗΣΗΣ

ΤΑΡΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΣ

3.       ΟΜΑΔΑ 8 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΘΕΣΗΣ-ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ

ΝΟΥΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ - ΓΙΑΖΙΤΖΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ – ΝΤΟΥΡΟ ΕΡΒΙΣ

4.       ΟΜΑΔΑ 13 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΚΙΝΗΣΗΣ – ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ

ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΜΠΟΥΓΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ - ΜΕΡΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΕΝΕΑ ΜΕΤΟΥΣΗ

5.       ΟΜΑΔΑ 14 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΠΙΕΣΗΣ Pitot

ΣΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΑΙΒΑΤΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ - ΘΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

6.       ΟΜΑΔΑ 15 –  ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΙ SONAR

ΓΕΡΟΔΗΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ - ΚΩΤΡΟΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΔΡΑΚΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

7.       ΟΜΑΔΑ 16 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΠΙΕΣΗΣ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ - ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΕ ΚΥΚΛΩΜΑ Arduino

ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ - ΣΤΡΑΤΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΔΑΡΑΔΗΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΤΟΣΙΑΚΛΑΡ ΧΡΗΣΤΟΣ

8.       ΟΜΑΔΑ 24 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΠΙΕΣΗΣ

ΓΙΑΤΡΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ - ΡΙΖΙΚΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ - ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ

9.       ΟΜΑΔΑ 23 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΥΨΟΥΣ

ΑΘΗΝΑ ΝΤΑΝΤΑΚΑ

 

 

 

14/2/17 - 14:30-15:30 – Γ’ ΜΟΝΟΩΡΟ (..)   (Β103)

 

1.       ΟΜΑΔΑ 18 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ – ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΚΥΚΛΩΜΑ ΨΥΞΗΣ ΝΕΡΟΥ

ΤΡΑΓΟΥΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ - ΚΙΣΣΑΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ - ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ - ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΝΙΚΟΣ

2.       ΟΜΑΔΑ 19 – ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΓΙΑ parking

ΓΙΑΚΟΥΜΕΛΟΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ - ΑΛΕΞΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΑΡΙΟΣ - ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

3.        ΟΜΑΔΑ 22 - ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ – ΜΑΥΡΟ ΚΟΥΤΙ

ΚΕΡΕΖΟΥΔΗ ΕΛΕΝΗ – ΛΑΜΠΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ – ΜΠΑΤΣΙΚΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ

4.       ΟΜΑΔΑ 4 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΠΙΕΣΗΣ

ΛΙΟΚΑΤΗΣ ΠΑΡΗΣ - ΚΟΥΜΠΑΝΑΚΗΣ ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ - ΤΡΙΧΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

5.       ΟΜΑΔΑ 9 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ

ΧΟΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ - ΧΑΧΑΜΙΔΟΥ ΠΕΓΚΥ - ΣΙΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

6.       ΟΜΑΔΑ 20 – ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗΣ ABS ΟΧΗΜΑΤΩΝ

ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ

·         ΟΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ 10’, ΜΕ ΧΡΗΣΗ Powerpoint / projector.

·         ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ ΤΟΥ ΔΙΩΡΟΥ ΤΟΥΣ.

 

·         ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΑΔΟΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΕ ΚΕΙΜΕΝΟ (ΕΝΤΥΠΟ ‘Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ).